Dbamy o jakość życia pacjentów z chorobami ośrodkowego układu nerwowego oferując produkty zapewniające wysoką jakość farmakoterapii Schizofrenia, Choroba afektywna dwubiegunowa, Depresja, Lęk, Choroba Parkinsona, Choroba Alzheimera, Padaczka, Zawroty głowy i szumy uszne, Bezsenność

Rola aktywności ruchowej w terapii depresji

Duże wyzwania dnia codziennego ludzi żyjących w XXI wieku sprawiają, że coraz więcej osób doświadcza różnego rodzaju dyskomfortu psychicznego, istotnie pogarszającego jakość życia. Negatywne czynniki psychiczne, wpływając na funkcjonowanie fizyczne i dobrostan psychiczny, oddziałują również na zdrowie fizyczne. Jednym z powszechnie występujących zaburzeń psychicznych dotykających osoby w każdym wieku, każdej płci i w każdej szerokości geograficznej jest depresja. Zgodnie z danymi Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) choruje na nią już blisko 350 milionów ludzi na całym świecie.

Dieta w depresji

DEPRESJA jest jedną z najczęściej występujących na świecie chorób wśród osób dorosłych. Cierpi na nią 5–11% tej populacji. Najwyższy odsetek osób dotkniętych depresją występuje w krajach wysoko i średnio rozwiniętych. Zjawisko depresji nasila się, a wśród przyczyn tego faktu wymienia się – oprócz zwiększonego tempa życia i przeciążenia – współczesną dietę, która obfituje w nasycone kwasy tłuszczowe, nienasycone kwasy tłuszczowe typu trans, cukier oraz kwasy tłuszczowe omega-6.